הוועד הציבורי:

הועד הציבורי מייצג את המרקם האנושי העומד בבסיס חזון החממה. חברים בו מנהיגי כלל הקהילות הדתיות בישראל, לצד אנשי ציבור, חברה, תקשורת, אקדמיה ותרבות.  הועד שותף לחשיבה בכל הסוגיות החברתיות ואזרחיות בהן עוסקת החממה, פועל למסד את מעמדה הציבורי של החממה ולהרחיב את מעגלי הזיקה שלה בקרב החברה הישראלית ובזירה הבינלאומית.

בראש הוועד עומד מר אדגר כיאט יליד ותושב חיפה.  בוגר בית הספר "התיכון האיטלקי"בחיפה בוגר אוניברסיטת "פריבורג" בשוויץ בתחום העיתונאות ותקשורת חברתית. משנת 2000 משמש כמנכ"ל בשותפות "אחים כיאט" – חברה משפחתית לאחזקות נדל"ן – נציג הדור הרביעי המנהל את החברה.

הרב אליעזר שמחה וייס, יליד מנצ׳סטר אנגליה, בוגר לימודי משפטים באוניברסיטת מנצ׳סטר. למד בישיבת מרכז הרב בירושלים והמשיך את לימודיו במכון הארי פישל. הוא רבה לשעבר של כפר הרא"ה, כמו כן כיהן כרב המועצה האזורית עמק חפר. כיום משמש כחבר מועצת הרבנות הראשית לישראל וכממלא מקום רב העיר בני ברק.

 

השיח' מוופק טריף הינו המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית בישראל. יליד ג'וליס ויורשו של סבו – השייח' אמין טריף. משמש כיושב ראש המועצה הדתית הדרוזית במשרד המשפטים, כקאדי בית הדין הדרוזי לערעורים וכנשיאו משנת 2016. השיח' טריף הינו בוגר בית הספר הגבוה ללימודי הדת הדרוזית "אל-ביאדה" שבלבנון ובוגר הפקולטה למשפטים של הקריה האקדמית בקריה אונו. בשנת 2010 הוענק לשייח׳ טריף דוקטור לשם כבוד מטעם אוניברסיטת חיפה. בשנת 2018 נבחר להדליק משואה לציון 70 שנה להקמת מדינת ישראל.

פרופ' מנואל טרכטנברג  הינו פרופסור אמריטוס לכלכלה באוניברסיטת תל אביב ומכהן החל ממאי 2021 מ כראש המכון למחקרי ביטחון לאומי. פרופ' טרכטנברג כיהן כיועץ למשרד התמ"ת ולמשרד ראש הממשלה, ראש התוכנית המחקרית ב"מדע, טכנולוגיה וכלכלה" במוסד שמואל נאמן למחקר מתקדם וטכנולוגיה בטכניון, יו"ר הועדה לתכנון ותקצוב של המל"ג וחבר בועדת שוחט לבחינת מערכת ההשכלה הגבוהה. בעת המחאה החברתית ב 2011 מונה לעמוד בראש "הועדה לשינוי חברתי כלכלי" (ועדת טרכטנברג). בעל אות אביר איכות השלטון מטעם התנועה לאיכות השלטון.

הפטריארך נורהאן מנוגיאן הינו הפטריארך הארמני ה-97 של ירושלים, יליד חלב שבסוריה. הפטריארך מנוגיאן היה בראשית דרכו בכנסייה כומר הקהילה הארמנית בז'נבה, כומר הקהילות הארמניות ביפו ובחיפה, כמו גם בהולנד ואצל הקהילות הארמניות בארה"ב. הוא בוגר לימודי תיאולוגיה של במספר מוסדות כנסייתיים ברחבי העולם. בשנת 1998 נבחר מנוגיאן לסקריסטאן (כלי הקודש הכנסייתיים) הראשי של הפטריארכיה הארמנית בירושלים וב 1999 הוסמך לבישוף. בשנת 2009 הוא הועלה לדרגת כוהן פטריארכלי ובתפקידו זה פיקח על הפטריארכיה. ב- 2013 הוא נבחר למשרת הפטריארך. ב- 2014, קיבל הפטריארך מנוגיאן את התואר דוקטור לשם כבוד לתיאולוגיה מהסמינר התיאולוגי הכללי במנהטן, ניו יורק.

הארכיבישוף יוסף מתא  מעילבון, הינו הארכיבישוף של הקהילה היוונית קתולית (מלקיטים) של הגליל, נצרת, צפון השומרון, עכו וחיפה. ארכיבישוף מתא הינו בוגר לימודי מחשבים בטכניון. לאחר מכן פנה ללימודי דת במדרשה בבית ג'אלה הסמוכה לבית לחם. הוא מילא תפקידים רבים בכנסייה בגליל, והמשיך את לימודיו ברומא, שם קיבל את תואר הדוקטור. שימש כמורה בבית הספר התיאולוגי של הפטריארכיה היוונית קתולית בלבנון, ומשנת 2013 היה העוזר לראש הקהילה היוונית-קתולית בנצרת.

אחינועם ניני, זמרת ומלחינה בעלת קריירה בינלאומית ופעילת שלום. בשנים 1994 וב-2000 שרה בפני האפיפיור יוחנן פאולוס השני. ב- 2003 מונתה לשגרירה של רצון טוב מטעם FAO – ארגון המזון והחקלאות. בינואר 2009 נבחרה על ידי רשות השידור לייצג את ישראל במוסקבה באירוויזיון 2009 יחד עם מירה עווד את השיר "עינייך", בעברית, אנגלית וערבית. השתיים קיבלו אות הוקרה מראש עיריית לורד בצרפת.

האמיר מוחמד שריף עודה הינו מנהיג העדה האחמדית האסלאמית בישראל וברשות הפלסטינית. הוא גדל ולמד בכבביר אצל חכמי העדה שהגיעו מהודו. בהמשך, שימש כיו״ר מועצת הצעירים ובתפקידים נוספים בעדה לפני שנבחר לראש העדה בארץ וברשות הפלסטינית ב1999. בתקופתו הצטרפו עשרות צעירים וצעירות פלסטיניים לעדה האחמדית. האמיר עודה הינו הנציג של הח׳ליף האחמדי מול קהילות האחמדיה ברחבי העולם. הוא ייסד את הכנס השנתי של העדה האחמדית, בו משתתפים נציגים מכל הדתות והעדות בארץ. בנוסף לכך, האמיר עודה חבר במועצת ראשי הדתות בארץ ופעיל בארגון "האנושות קודם" humanity first.

הפטריארך פייר בטיסטה פיצבלה הינו הפטריארך העליון של העדה הקתולית במזרח התיכון משנת 2020. הוא מכהן כ"קוסטוס" -האחראי על המקומות הקדושים בארץ ישראל ומשמש כממלא מקום שגריר הוותיקאן. החל את הסמכתו במסדר הפרנציסקני בפרובינציה של אמיליה-רומאניה בשנת 1984. הוא הוסמך ככומר ב- 1990. פיצבאלה סיים את לימודי התואר הראשון בתאולוגיה ברומא. הוא החל לשרת במשמורת ארץ הקודש ב-1997, השתלם בלימודי תיאולגיה בבית הספר הפרנציסקני למקרא (Studium Biblicum Franciscanum) בירושלים והשלים את לימודי התואר השני באוניברסיטה העברית. בנוסף שימש בין השנים 2005–2008 כמשנה לפטריארך הלטיני מישל סבאח לענייני הקהילה הנוצרית-קתולית דוברת העברית, ומאז 18 במרץ 2008 הוא חבר בנציבות ליחסי נצרות-יהדות של הוותיקן.

השיח' אבראהים צרצור כיהן בעבר כח"כ מטעם סיעת רע"ם תע"ל וכראש הפלג הדרומי של התנועה האלסאמית בישראל. בנוסף לכך, הוא שימש כחבר בשדולה למען ירושלים, בשדולה הסביבתית-חברתית ובשדולה למען דו קיום יהודי-ערבי. השיח' צרצור משמש גם בוועדת המעקב העליונה לערביי ישראל והינו בעל תואר ראשון בספרות ובלשנות אנגלית מאוניברסיטת בר אילן.

פרופ' איתמר רבינוביץ' הינו פרופסור אמריטוס להיסטוריה של המזרח התיכון, נשיאה השישי של אוניברסיטת תל אביב ושגרירה לשעבר של ישראל בארצות הברית.  בשנת 2008 נבחר לחבר בחברה הפילוסופית האמריקאית, חבר זר של האקדמיה האמריקאית לאמנויות ומדעים. הוא זכה לעיטור של הרפובליקה האוסטרית ב -Honorary Grand Golden Crossועל ידי ממשלת צרפת בתואר מפקד במסדר הדקלים של האקדמאים. בשנת 2009 זכה פרופ' רבינוביץ' בפרס השלום של קרן קורן וגרסטנמן ביחד עם סרי נוסייבה נשיא אוניברסיטת אל קודס.

הרב דיוויד רוזן כיהן כרב הראשי של  דרום אפריקה, אירלנד וכדיין בבית הדין הרבני. היה מנהל המשרד הישראלי של הליגה נגד השמצה וממייסדי "שומרי המשפט" – רבנים למען זכויות אדם. הרב רוזן הינו חבר הדירקטוריון היחידי במרכז הבין דתי שהקים עבדאללה מלך ערב הסעודית. הוא משמש כמנהל הבינלאומי לעניינים בין-דתיים בוועד היהודי אמריקאי, יועץ לעניינים בין דתיים לרבנות הראשית וחבר ועד בקרן לדו-קיום ובמועצה הציבורית של ארגון "בצלם". בשנת 2005 קיבל הרב רוזן את תואר ראש מסדר האבירות של סנט גרגורי הגדול מתוך הכרה על תרומתו לפיוס יהודי קתולי וב-2010 קיבל את תואר מפקד מסדר האימפריה הבריטית מהמלכה אליזבת השניה.

ד"ר דיוויד רוטסטיין הינו מזכ"ל הקהילה הבהאית העולמית.  הוא בעל תואר דוקטור ברפואה מאוניברסיטת בראון ותואר שני בבריאות הציבור מבית הספר לבריאות הציבור ע"ש ג'ונס הופקינס. במהלך קריירה של 36 שנה יצר והוביל חדשנות קלינית וניהולית של צוותים ניהוליים וארגונים. לאחרונה הקים ד"ר רוטשטיין את SolHEALTH, ארגון ללא מטרות רווח הפועל לקידום בריאות ומניעת מחלות בקרב אוכלוסיות שונות ברחבי העולם. לפני כן, שימש סגן נשיא לענייני רפואה לבריאות המשפחה המאוחדת במערכת הרפואה הפרטית בסין. ד"ר רוטשטיין שימש גם כמשנה למנתח הכללי של ארצות הברית עד 2011.

ד"ר יעל שטרנהל  הינה חברת סגל בחוגים להיסטוריה כללית ולאנגלית באוניברסיטת תל אביב. ד"ר שטרנהל חוקרת וכותבת בתחום ההיסטוריה של ארה"ב ומשמשת כחברת האקדמיה הצעירה. בעברה, שימשה ככתבת ושדרנית בגלי צה"ל ובערוץ הראשון. ד"ר שטרנהל ידועה גם על רקע פעילותה הציבורית והיותה חברה בוועד המנהל של הקרן החדשה לישראל.